MO SRZ Svidník

Rybárske náčinie

Rybárske náčinie

Navijáky :

Mitchell avocet gold 2000

Naviják som používal prevažne na vláčku, menej na feeder alebo plávanú. Mal som ho dva kusy, ale po troch rokoch som ich odrovnal. Na začiatok je naviják v poriadku, ale na väčšie nástrahy to už vôbec nie je. V podstate naviják splnil to, čo som od neho očakával, za tie peniaze to bola dobrá kúpa. Dva navijáky ma stáli asi 2000Sk. Momentálne už je jeden takmer kompletne odrovnaný, druhý je ešte celkom funkčný, ale nevidím, že ma dlhú budúcnosť.

Ryobi zauber 2500

K navijáku som sa dostal cez kamaráta, ktorému tento naviják nesadol. Tak som sa potešil, lebo za 70eur to bola dobra kúpa, normálne stojí okolo 100eur. Zatiaľ mám naviják asi pol roka a šlape ako hodinky. Nevidím na ňom jedinú chybičku. Vraj jeho jediný problém bolo motanie vlasca, ale mne sa to ešťe ani raz nestalo, takže u mňa je to hodnotenie na jednotku, jednoznačne odporúčam, naviják má kovové telo a dobrú výdrž. Podľa mňa sa môže rátať k navijákom typu shimano či daiwa.

Cabelas prodigy 1500

Naviják som ešte nevyskúšal, ale zatiaľ sa javí ako ten zauber, aj keď viem, že toľko toho neznesie. Cena ma vyšla niečo okolo 45Eur. Takže celkom priaznivá na to, ako naviják vyzerá. Viac hodnotení tohto navijáka pridám po sezóne.

ADL SP60

Mam dva kusy týchto navijákov na pruty na ťažko a vyvezenú. Prv som si myslel, že nejakú ďalekú vyvážku nezvládnu, ale na moje prekvapenie zatiaľ fungujú. Majú niekoľko neduhov, ale nakoľko to nie je shimano, tak s takým, ako je krútenie vlasca a trošku už poynačené rolnička, stále fungujú znamenite. V podstate plnia účel, ktorý som od nich očakával. Uvidíme, ako dlho vydržia, baitruner funguje. Ale druhýkrát by som si osobne asi kúpil nejaké veľkokapacitné navijáky.

Dragon Maxima 60

Podobne navijáky ako tie ADL. Používa ich otec asi pol roka a zatiaľ fungujú bez problémov. Jedná nevýhoda, hneď po doručení balíka, mi jeden z nich nefungoval, ale výmena prebehla bez najmenších problémov a navijaky zatiaľ fungujú. Jediné čo majú ine ako tie ADL vojde sa na ne asi o 50 metrov viac 30 vlasca ako na to ADL. Inak sú si dosť podobné.

Udice :

Mivardi Imperium jigspin 240cm 3-14g

Udica na ľahkú prívlač, za sumu, ktorú som zaň dal je to neprekonateľný prút, snáď jedná nevýhoda bola, že nie každý naviják som vedel našrubovať, ale po miernom vybrúsení držiaka už to ide bez problémov. Už sa mi tento prút podarilo aj mojou vinou zlomiť, ked mi prasla tenučká špica. Ale s výmenou nebol najmenší problém.

Mikado Ultraviolet spin 270cm 15-25g

Touto udicou som odvláčil už veľa hodín a vytiahol som na ňu už kopec rýb, pre žačiatku v prívlači je to ideálny prút, ktorý sa chová ako univerzál. Dajú sa na ňom ťahať 2cm hornety ako aj 10g hlavičky s jigmy. Osobne mám ten prút rád, aj keď už ho posúvam do dôchodku.

Shimano Technium Diaflash 210cm 10-30g

Najnovší prírastok do rodiny prútov. Vyhral som ho na pretekoch v Púchove. Prv som si myslel, že ho nevyužijem, ale potom, čo som s ním skúšal popery a cultivy, tak mi prirástol k srdcu. Je to prút na také nástrahy, ako 7cm slider, 3-4 rotačka, alebo ťažká jig hlava a na tom nejaký velký tvister. 

TOPlist